Aicinām jaunos fotožurnālistus un aktīvistus pieteikties Ziemas skolai Rīgā

Posted: 2014-01-12
Written by: EU Network
Category: Jaunatnes iespejas

„FEJS Latvija” izsludina pieteikšanos Ziemas skolai, kurā vienuviet tiktos Eiropas jaunie fotožurnālisti un aktīvisti ar mērķi labāk saprast Eiropas kultūras identitāti. Tēma tika izraudzīta, jo Rīga kļūs par 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu. Ziemas skola noritēs no 2014. gada 21. līdz 24. februārim. Pieteikumu gala termiņš: 15. janvāris.

fejsTrīs dienu mācību ietvaros dalībniekiem būs iespēja uzzināt par Eiropas kultūras identitātes dažādajiem aspektiem, piedalīties fotožurnālistikas darbnīcās un debašu treniņos, kā arī mazās komandās veidot fotostāstu par Eiropas kultūras identitāti.

Pieteikšanās process tiks aizvadīts divās kārtās – pirmās kārtas laikā (kuras gala termiņš ir 15. janvāris) potenciālajiem dalībniekiem jāiesūta vairākas tematiskas, sevis veidotas fotogrāfijas ar aprakstiem par Eiropas kultūras identitāti, kā arī savs CV, savukārt otrajā kārtā labākajiem kandidātiem būs jāuzraksta īsa eseja par dotu tematu. Pieteikumi līdz 15. janvārim jānosūta uz fejs.latvija@gmail.com.
Lai piedalītos projektā, dalībniekiem ir jābūt vecumā no 18 – 29 gadiem, ar vēlmi apgūt vairāk par fotožurnālistiku un iespēju ceļot Eiropas Savienības ietvaros bez vīzas. Priekšroka tiks dota pretendentiem ar profesionālu/daļēji profesionālu foto aprīkojumu. Dzīvošanas izmaksas un daļējas ceļošanas izmaksas apmaksās organizētāji.

Organizētāji:

FEJS Latvija – bezpeļņas NVO, kas nodarbojas ar informācijas apmaiņu un sakaru veidošanu starp jaunajiem mediju producentiem, žurnālistikas studentiem, amata profesionāļiem un žurnālistikā ieinteresētiem pilsoņiem. Šī organizācija tika izveidota kā nacionāls atzars Eiropas Žurnālistikas Studentu Forumam (FEJS) 2008. gada Augustā. FEJS Latvija ir aktīvi veidojis sapratni par galvenajām problēmām un izaicinājumiem Latvijas mediju vidē un iedrošinājis žurnālistikas studentus un mediju satura producentus aktīvi piedalīties pilsoņsabiedrībā, veicinot neatkarīgu un ētisku žurnālistiku.

Sorosa Fonds Latvija – bezpeļņas NVO, kuras mērķos ir noturīgas atvērtas sabiedrības izveide Latvijā, pilsoniskas sabiedrības popularizēšana, likumības veicināšana, cilvēktiesību aizsardzība, integrācijas atbalstīšana un brīvu mediju veidošana. SFL galvenie mērķi ir: atvērtas sabiedrības idejas un ekonomiskās neatkarības veicināšana Latvijā, kultūras, zinātnes, sabiedrības un izglītības radošuma un pašiniciatīvas atbalstīšana, attiecīgo nozaru profesionālo kontaktu veidošana, kvalitatīvas neatkarīgo mediju telpas stiprināšana un palīdzība Eiropas un pasaules tradīciju adaptēšanai Latvijā.

Tehniskā informācija:

Nosaukums: Eiropas kultūra: No kameras leņķa skatoties
Datums: 21. – 24. Februāris
Vieta: Rīga, Latvija
Izmaksas: dzīvošanas un daļēji arī ceļošanas izmaksas sedz organizētāji

Jautājumu gadījumā, nevilcinieties sazināties ar:
Didzis Rudmanis
Projekta menedžeris

 

Comments

There are no comments

Post a comment