Īpašs treniņš žurnālistiem loģikas un jautājumu asināšanai

Posted: 2014-03-12
Written by: EU Network
Category: Jaunatnes iespejas

Kā precīzi noformulēt domu, "neuzķerties" uz tukšiem argumentiem un uzdot trāpīgus jautājumus? - piedāvājam divu dienu intensīvu apmācību treniņu debašu mākslā īpaši žurnālistiem Rīgā, 26.-27.aprīlī, 10.00.

it_infra_mgnt_main_pic_w734.jpg

Šajā seminārā žurnālistiem būs iespēja apgūt debašu mākslas pamatus – kā uzbūvēt pārliecinošu un grūti atspēkojamu argumentu; iesaistīties konstruktīvās un savstarpējas cieņas pilnās debatēs; kritiski izvērtēt jaunu informāciju; pamanīt vājās vietas citu cilvēku argumentos un kā neuzķerties uz bieži izmantotiem retorikas trikiem, kuri sākotnēji izklausās pārliecinoši, bet pēc dziļākas izpētes izrādās vāji un nepamatoti.

Papildus laiks tiks veltīts arī publiskās runas pamatu apgūšanai. Ar mērķi saprast kā iesaistīt auditoriju  un sasniegt uzstāšanās mērķus.

Apmācības vadīs Kembridžas Universitātes debašu turnīra uzvarētājs, pieredzējis debašu treniņu vadītājs un tiesnesis Mārtiņš Vaivars. Mārtiņš bieži vada debašu mākslas un publiskās runas treniņus universitātēs un dažādu organizāciju pasākumos, kā arī ir darbojies kā tiesnesis vairākos debašu turnīros Baltijā un Lielbritānijā. Viņa lielākie debašu turnīru sasniegumi ir uzvara Kembridžas Universitātes debašu turnīrā, kā arī kļūšana par Eiropas Universitāšu debašu čempionāta trešo labāko runātāju. Mārtiņš ir absolvējis Oksfordas Universitāti, kur viņš ieguva bakalaura grādu filosofijā, politikā un ekonomikā, un pašlaik strādā kā biznesa stratēģijas konsultants.

Apmācības notiks divas pilnas dienas, nedēļas nogalē, 26. un 27.aprīlī Rīgas Ekonomikas augstskolā, Strēlnieku ielā 4a no 10:00 līdz 17:00 ar kafijas pauzēm.

Dalība ir bez maksas, taču, ņemot vērā, ka šādas mācības ir efektīvas mazās grupās, vietu skaits ir ierobežots. Plānojam izveidot 10 žurnālistu grupu. Tādēļ, pirms piesakieties, izvērtējiet, vai tiešām varēsiet piedalīties abas dienas, lai neaizņemtu vietu kādam kolēģim, kam vietu ierobežojuma dēļ būsim spiesti atteikt.

Pieteikšanās līdz 10.aprīlim, bet apstiprinājumu dalībai paziņosim līdz 14.aprīlim. Atlasot apmācību dalībniekus, ņemsim vērā žurnālista profesionālo pieredzi.

Pieteikties var šeit.

Comments

There are no comments

Post a comment