Latvijas bērnu zīmējumi tagad priecē slimos bērniņus Japānā

Posted: 2017-04-25
Written by: EU Network
Category: Latvia
Tagged: youth world peace latvija japan children art

Pāris dienas atpakaļ saņēmu priecīgu ziņu no Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Japānā Normana Penkes kunga, kurš pats personīgi nogādāja Latvijas Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas mazo pacientu zīmējumus Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcas vadītājam Igarashi kungam ( M.D.Ph.D. Takashi Igarashi, Professor Emeritus of Tokyo University).

berni1-.jpg

Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Japānā Normans Penke un Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcas vadītājs Igarashi kungs ( M.D.Ph.D. Takashi Igarashi, Professor Emeritus of Tokyo University).

National Center for Child Health and Development ir modernākā un lielākā bērnu slimnīcā Japānā un viena no modernākajām bērnu slimnīcām pasaulē.

(Foto: Latvijas Vēstniecība Japānā)

Zīmējumu klāsts bija daudzveidīgs un zīmēšanā iesaistījās arī tie bērni, kas no bērnu slimnīcas jau ir nokļuvuši mājās un ar kuriem turpinu uzturēt kontaktus un kuri labprāt atsaucās šai iniciatīvai, sagatavojot kādu skaistu zīmējumu, kas iepriecinātu slimos bērnus Japānā. Jaunākā zīmējuma autore ir 2 gadus veca meitenīte un vecākais bērniņš, kura zīmējums nokļuva Japānā ir 9 gadus vecs puisītis.

Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcas vadītājs Igarashi kungs atzinīgi izteicās par šādu Latvijas bērnu iniciatīvu un plāno zīmējumus izstādīt plašākai apskatei. National Center for Child Health and Development ir modernākā un lielākā bērnu slimnīcā Japānā.

berni2-.jpg

Japāna tika izvēlēta tāpēc, ka daudziem bērniem, kas uzturas slimnīcā ir liela interese par šo tālo valsti. No savas puses esmu ļoti priecīga, ka ar šīs bērnu iniciatīvas palīdzību izdodas iepriecināt bērnus gan Latvijā, gan Japānā un jo īpaši šī atzinība ir motivājusi aktīvāk darboties tos bērniņus, kurus līdz šim ir bijis grūti iesaistīt. Plašāka informācija par Latvijas bērnu zīmējumiem, kas tagad iepriecina slimos bērnus Japānā apskatāma projekta ''Radošās darbnīcas'' facebook lapā: https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/

Latvijā realizētais brīvprātīgo projekts ‘’Radošās darbnīcas ‘’ sniedz iespēju jauniešiem lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku ar bērniem un jauniešiem, kuri veselības problēmu dēļ uzturas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā, Vienības gatvē 45. Projekta brīvprātīgie sniedz atbalstu Bērnu slimnīcas pedagogiem darbā ar bērniem un jauniešiem, tādējādi uzlabojot ārstniecības iestādes psiholoģisko un emocionālo klimatu, radot draudzīgu vidi pacientiem un viņu ģimenes locekļiem.

berni3--.jpg

berni4-.jpg

berni5-.jpg

berni6-.jpg

berni7-.jpg

Projekta brīvprātīgie organizē slimnīcas mazo pacientu brīvo laiku, ievērojot bērnu un jauniešu veselības stāvokli; lasa, zīmē, rotaļājas un piedalās citās radošās aktivitātēs, un pat kļūstot par pacientu atbalsta personām, it īpaši bērniem un jauniešiem, kas spiesti slimnīcā uzturēties ilgstoši. Projekta ietvaros tiek organizēti dažādi pasākumi, piemēram, koncerti, uzvedumi, atjautības spēles un kopīga svētku svinēšana, kuros iesaistās bērni un jaunieši, slimnīcas personāls un bērnu vecāki.

Jau vairākus gadus projektam ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar dažādu valstu vēstniecībām, Bērnu Klīniskās slimnīcas sociālās aprūpes un interešu izglītības dienestu un Rīgas Centrālās bibliotēkas fililālbibliotēku Saulainā bibliotēku Bērnu slimnīcā, kā arī māksliniekiem, kas atsaucoties uzaicinājumam, mazajiem pacientiem ir vadījuši vairākas radošās darbnīcas, gūstot plašu rezonansi slimnīcas personāla un mazo pacientu vidū. Kā projekta brīvprātīgajiem ir atzinuši slimnīcas mazie pacienti, radošās nodarbības bērniem un jauniešiem novērš viņu domas par saslimšanu un atrašanos ārstniecības iestādē.

Laipni aicināti apskatīt fotogrāfijas un sekot līdzi radošo darbnīcu aktualitātēm:
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/

Sintija Bernava
Projekta „Radošās darbnīcas“ Bērnu slimnīcā pasākumu un brīvprātīgo koordinatore

Comments

There are no comments

Post a comment