Austrālijas un Latvijas bērnu radošais dāvinājums Latvijai 100.dzimšanas dienā

Posted: 2017-08-02
Written by: EU Network
Category: Latvia
Tagged: youth participation youth latvia izglītība iesaiste ģimene event diaspora children australia lv100pasaulē

Austrālijas un Latvijas bērnu radošais dāvinājums Latvijai 100.dzimšanas dienā apskatāms Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā izstādē ‘’Satikšanās’’

australia_1.jpg

Izstādē ''Satikšanās'' ir apskatāmi Austrālijas Sidnejas Latviešu biedrības Sestdienas skolas audzēkņu un Latvijas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientu un viņu vecāku veidotie radošie darbiņi. Izstāde ir tās dalībnieku dāvana Latvijai 100.dzimšanas dienā.

Izstādi no 2017.gada 1.-31.augustam ikviens interesents var apskatīt Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu izsniegšanas punktā "Saulaino dienu bibliotēka", Bērnu slimnīcā Vienības gatvē 45, Rīgā darba dienās no plkst. 9.00-16.00 (izņemot mēneša pēdējo trešdienu, kad bibliotēka ir slēgta).

australia_2.jpg

australia_3.jpg

australia_4.jpg

australia_5.jpg

australia_6.jpg

Izstādes neformālā un radošā atmosfēra ir lieliska cilvēciski- radoša iespēja vienot latviešus, kas dzīvo dažādās pasaules malās, sūtot viens otram oriģinālus pašgatavotus sveicienus, un radošā veidā sākot svinēt Latvijas valsts 100. dzimšanas dienu.

Šādā radošā atmosfērā Sidnejā, Latviešu biedrības Sestdienas skolas audzēkņi gatavoja savus darbiņus, lai iepriecinātu bērnus, kas ārstējas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā.

australia_7.jpg

australia_8.jpg

australia_9.jpg

Latvieši ir radoši jebkurā situācijā. Ideja veidot šo izzinoši- iesaistošo izstādi ''Satikšanās'' radās šī gada pavasarī, kad Sidnejas Latviešu biedrības Sestdienas skolas audzēkņi nodarbībās gatavoja košus radošus darbiņus, lai iepriecinātu bērnus, kas ārstējas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā. Radošie bērnu darbiņi sanāca tik krāsaini, ļoti radošā veidā atspoguļojot Austrālijas dabas daudzveidību, tāpēc radās ideja izveidot izzinošu izstādi Latvijā, kuru būtu interesanti apskatīt ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Rīgā ir vieta, kuru apmeklē gan lieli, gan mazi un daudziem bērniem Latvijā slimnīca ir kļuvusi par vietu, kur viņi ne tikai ārstējas, bet apgūst jaunas prasmes un zināšanas. Izstāde ir veidota interaktīvā veidā, sniedzot iespēju ikvienam tās apmeklētājam uzzināt kaut ko jaunu par tālo Austrāliju, kā arī rosinātu pašam radoši izpausties, jo izstādes norises laikā tiek piedāvāta iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un ļauties krāsu terapijai un radošai pašizpausmei, bet pats galvenais, gūt prieku un gandarījumu, un iedvesmojoties no izstādē redzētā, ar pozitīvāku skatu raudzīties nākotnē.

Patiess prieks, ka pateicoties Sidnejas latviešu kopienas atsaucībai, tika sagādāti dažādi noderīgi zīmēšanas piederumi, un izstādes norises vietā ikvienam apmeklētājam ir iespēja ļauties radošai pašizpausmei, izgatavojot savu sveicienu bērniem Austrālijā un Latvijai tās 100.dzimšanas dienā. Līdz ar to izstādē apskatāmie darbiņi ir tik dažādi, cik dažādi esam mēs paši.

Pateicoties lieliskajiem izstādes sadarbības partneriem: Sidnejas Latviešu biedrības Sestdienas skolas audzēkņu ģimenēm; aviokompānijai ‘’Lufthansa’’ un ‘’ATU DUTY Free’’ katrs izstādes dalībnieks par dalību izstādē saņem skaistu diplomu un dāvaniņas.

australia_10.jpg

australia_11.jpg

Sidnejas Latviešu biedrības sestdienas skola nodarbības notiek katru sestdienas rītu no plkst.9.30 līdz 13.00. Neliels ieskats skolas aktivitāšu norisēs:

https://www.slb.org.au/SLB_new/Pages_LV/LatvianSchool_LV.html

Laipni aicināti aplūkot fotogrāfijas no izstādes ‘’Satikšanās’’  un sekot līdzi projekta ‘’Radošās darbnīcas’’ Bērnu slimnīcā Rīgā aktivitātēm:

https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/

Izstāde ir Latvijas simtgades pasākumu programmas aktivitāte. Daudz laimes, Latvija 100.dzimšanas dienā!

______
Sintija Bernava
Izstādes ‘’Satikšanās’’ organizatore

#diaspora #ģimene #ģimenēm #iesaiste #izglītība #izstāde #kultūra #latviešipasaulē #lv100pasaulē #pilsoniskāiniciatīva #svētki #tautieši #ārvalstīs #bērni #bērniem #lufthansa #atudutyfree

Comments

There are no comments

Post a comment