Latvijas bērnu zīmējumu izstāde Japānā

Posted: 2018-02-07
Written by: EU Network
Category: Latvia
Tagged: youth world tokija pasaule national center for child health and development latvija japan future children

Patiess pagodinājums, ka Latvijas bērnu radošie talanti tiek novērtēti, jo īpaši tik tālās zemēs kā Japāna un daudzveidīgie Latvijas bērnu zīmējumi bija apskatāmi Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcā Tokijā, kas  ir modernākā un lielākā bērnu slimnīca Japānā un viena no modernākajām bērnu slimnīcām pasaulē.

tokyo1-.jpg

Šis ir viens no bērnu zīmējumiem, kas īpašā izstādē bija apskatāms Japānas National Center for Child Health and Development Tokijā.

Bērni ir Latvijas nākotne, tāpēc jo īpaši būtiska ir viņu talantu attīstīšana. Šādas izstādes ir vislabākā dāvana Latvijai, mūsu valsts 100.dzimšanas dienā, kā arī  atmiņā paliekošs stāstījums par Latvijas galveno bagātību- tās cilvēkiem- aiz mūsu valsts robežām!

Zīmēšanās procesā piedalījās Bērnu klīniskajā universitātes  slimnīcas mazie pacienti, kā arī bērni, kas pēc izveseļošanās, uzzinot par šo iniciatīvu, arī vēlējās uzzīmēt zīmējumu un iepriecināt slimos bērnus Japānā.

Izstādē apskatāmie darbiņi ir tikpat daudzveidīgi, cik dažādi ir Latvijas bērni.  Aplūkojot dažādās tehnikās darinātos bērnu darbiņus, tie izskatās, it kā tos būtu darinājuši mākslas skolu audzēkņi. Japiebilst, ka neviens no zīmējumu autoriem neapmeklē mākslas skolu, vienīgi daži no bērniņiem pēc skolas stundām dodas uz zīmēšanas pulciņu, kas atrodas skolas telpās, gaidot vecākus,  mākslas skolotājas uzraudzībā apgūst dažadas zīmēšanas tehnikas.

tokyo2-.jpg
 
Zīmēšanas procesā ar bērniem daudz tika runāts par Japānu. Bērni teica, ka viņiem ir sapnis uz globusa apskatīties, kur Japāna atrodas, kā arī  apciemot bērnus, kas dzīvo tik tālu no Latvijas.

tokyo3-.jpg

 

tokyo4-.jpg

Bērni labprāt uzrakstīja savus novēlējumus saviem vienaudžiem Japānā.

tokyo5-.jpg

Šīs ir Jāzepa (9 gadi) fantāzijas par  zemūdens pasauli.

tokyo6-.jpg

Zīmējuma autoram Kārlim ir  5 gadi, un viņš pats jau prot rakstīt, lasīt un skaitīt. Kārlim  ļoti patīk sporta auto, ar kuriem var ātri braukt.
Izstādes organizēšanā iesaistījās viss Latvijas vēstniecības Japānā kolektīvs un organizatoriskais darbs iesākās pagājušā gada pirmajā pusē. 

tokyo7-.jpg

2017.gada aprīlī Latvijas Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Japānā Normans Penke pats personīgi bērnu zīmējumus nodeva Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcas vadītājam Igarashi kungam (M.D.Ph.D. Takashi Igarashi, Professor Emeritus of Tokyo University). Slimnīcas vadītāju uzrunāja Latvijas bērnu iniciatīva un daudzveidīgie zīmējumi, un  Igarashi kungs atbalstīja Latvijas bērnu zīmējumu izstādes noorganizēšanu Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcas telpās Tokijā.

tokyo8-.jpg

Latvijas bērnu zīmējumu izstādes jaunākajai dalībniecei Agnesei ir tikai 2 gadiņi, vecākās zīmējumu autores ir 12 gadīgā Anda un Loreta.

tokyo9-.jpg

Zīmēšanas process bērniem sagādāja daudz prieka, jo visi kopīgi diskutēja  par dažādiem jautājumiem, un nevienam nebija laiks domāt par veselības problēmām vai sarežģījumiem ģimenē, jo īpaši tāpēc, ka liela daļa no izstādes darbiņu autoriem ir bērni no ģimenēm, kuras ikdienā saskaras ar dažādām veselības, sociālām, ekonomiskām un cita veida problēmām.

tokyo10-.jpg

Japāņi īpašu uzmanību pievērš dažādām detaļām, tāpēc kā viens no izstādes apskates objektiem bija aploksne, kurā visi bērnu zīmējumi no Latvijas aizceļoja uz tālo Japānu. Aploksne ir izgatavota no otrreiz pārstrādāta papīra. Šajā ziņā mēs no japāņiem varam daudz ko mācīties, jo īpaši cieņu pret dabu un vienam pret otru.

Radās interese apskatīt arī pārējos Latvijas bērnu zīmējumus, kas bija apskatāmi  izstādē, kas norisinājās National Center for Child Health and Development Tokijā (Japāna)? Dodies uz projekta ‘’Radošās darbnīcas’’ Bērnu slimnīcā Facebook lapu:

https://www.facebook.com/pg/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/photos/?tab=album&album_id=1666281526785925

Radās interese uzzināt ko vairāk  par National Center for Child Health and Development? Apmeklē slimnīcas mājas lapu:

http://www.ncchd.go.jp/en/index.html

Comments

There are no comments

Post a comment