Latvijas bērnu zīmējumu izstāde Japānā

Patiess pagodinājums, ka Latvijas bērnu radošie talanti tiek novērtēti, jo īpaši tik tālās zemēs kā Japāna un daudzveidīgie Latvijas bērnu zīmējumi bija apskatāmi Japānas National Center for Child Health and Development slimnīcā Tokijā, kas  ir modernākā un lielākā bērnu slimnīca Japānā un viena no modernākajām bērnu slimnīcām pasaulē.

Bērni ir Latvijas nākotne, tāpēc jo īpaši būtiska ir viņu talantu attīstīšana. Šādas izstādes ir vislabākā dāvana Latvijai, mūsu valsts 100.dzimšanas dienā, kā arī  atmiņā paliekošs stāstījums par Latvijas galveno bagātību- tās cilvēkiem- aiz mūsu valsts robežām!

Zīmēšanās procesā piedalījās Bērnu klīniskajā universitātes  slimnīcas mazie pacienti, kā arī bērni, kas pēc izveseļošanās,  uzzinot par šo iniciatīvu, arī vēlējās uzzīmēt zīmējumu un iepriecināt slimos bērnus Japānā.

Izstādē apskatāmie darbiņi ir tikpat daudzveidīgi, cik dažādi ir Latvijas bērni.  Aplūkojot dažādās tehnikās darinātos bērnu darbiņus, tie izskatās, it kā tos būtu darinājuši mākslas skolu audzēkņi. Japiebilst, ka neviens no zīmējumu autoriem neapmeklē mākslas skolu, vienīgi daži no bērniņiem pēc skolas stundām dodas uz zīmēšanas pulciņu, kas atrodas skolas telpās, gaidot vecākus,  mākslas skolotājas uzraudzībā apgūst dažadas zīmēšanas tehnikas.

Publikācija latviešu valodā:

http://eunetwork.lv/blog/2018/02/latvijas-bernu-zimejumu-izstade-japana

Radās interese apskatīt arī pārējos Latvijas bērnu zīmējumus, kas bija apskatāmi  izstādē, kas norisinājās National Center for Child Health and Development Tokijā (Japāna)? Dodies uz projekta ‘’Radošās darbnīcas’’Bērnu slimnīcā Facebook lapu:

https://www.facebook.com/pg/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/photos/?tab=album&album_id=1666281526785925

Radās interese uzzināt ko vairāk  par National Center for Child Health and Development? Apmeklē slimnīcas mājas lapu:  

http://www.ncchd.go.jp/en/index.html